Almaker

10 sposobów na piękniejsze wnętrze Twojego domu od dziś!

"Pewne trendy są ponadczasowe i wracają z wielokrotną siłą z roku na rok. Jak wpłynąć na pozytywną przestrzeń wokół nas bez radykalnych zmian budowlanych? Wystarczy kilka prostych sposobów..."

mówi Zofia Kaczorowska, Architekt Almaker sp. z o.o.

Pewne trendy są ponadczasowe i wracają z wielokrotną siłą z roku na rok. Jak wpłynąć na pozytywną przestrzeń wokół nas bez radykalnych zmian budowlanych? Wystarczy kilka prostych sposobów, oto te wybrane przez nas:
1. Rośliny – Spróbuj wypełnić wnętrze roślinami. Różnorodność gatunków, kolorystyki oraz kształtów przyprawi Cię o zawrót głowy. Do minimalistycznych wnętrz dobrze sprawdzą się paprocie, duże liściaste rośliny oraz klasyczne kompozycje kwiatowe. Miejsce pełne życia to przestrzeń wypełniona przez kwiaty. Zadbaj o detale. Storczyk na parapecie lub w dyskretnym miejscu będzie idealnym uzupełnieniem estetycznym dla kompozycji całego wnętrza. Klasyczne wnętrza lubią duże doniczkowe rośliny najlepiej w ozdobnych donicach. Od bujnych paproci, po kolczaste kaktusy, ze wszystkim, co liściaste pomiędzy – rośliny potrafią zamienić miejsce, w którym mieszkasz, w najprawdziwszy dom. Równie skutecznie ożywiają balkon lub inną przestrzeń pod gołym niebem. Zadbaj o charakter swojego domu za pomocą roślin i doniczek – małych albo dużych.
2. Światło – Dom to przede wszystkim odpowiednia atmosfera. Nie może odbyć się to z pominięciem oświetlenia. To właśnie odpowiednia ilość światła we wnętrzu sprawia, że nasze samopoczucie jest wyraźnie lepsze. Do klimatycznych klasycznych wnętrz wybieraj klasyczne formy, ciepłe źródło światła wpływające na niepowtarzalny klimat. Do nowoczesnych wnętrz korzystaj z bogactwa form i urodzaju w nowych liniach designu wciąż rosnącej oferty współczesnego oświetlenia. Funkcjonalnym dodatkiem okaże się także technologia LED oraz bogactwo produktowe wykorzystujące nowe technologie.
3. Kolory – Nie bój się eksperymentować z kolorem! Wybierz odpowiednie odcienie swoich ulubionych kolorów i stopniowo wprowadzaj je do wnętrz. Czasem małe dodatki jak poduszki, koc, wazon lub świecznik potrafią ożywić przestrzeń naszego domu. Skorzystaj z gotowych przewodników po kolorach jak Adobe Color aby znaleźć optymalna kompozycję różnorodnych inspiracji w jednym miejscu. Następnie stopniowo gromadź coraz większą ilość detali w wybranych kolorach i ciesz się piękniejszym wnętrzem!
4. Technologia – To dobry pomysł nie tylko dla technologicznych freak’ów, ale dla każdego z nas! Wykorzystaj estetyczny design nowego zestawu audio aby wypełnić wnętrze muzyką, a wzrok gości nacieszyć ciekawą formą głośników. Podobnie wykorzystuj technologię według swoich potrzeb. Zdalne sterowanie oświetleniem? Elektryczne rolety? Czy podstawowe funkcje Inteligentnego Domu nie muszą być drogie! Dodatkowo większość elementów do sterowania technologią przyjmuje dzisiaj bardzo estetyczną formę. Jeśli nie jesteś fanem najnowszej technologii spróbuj znaleźć estetyczny sprzęt elektroniczny Vintage. Pamiętaj, że producenci tacy jak Bang Olufsen, istnieją na rynku od kilkudziesięciu lat. Ich produkty mają ponadczasowy design, a do tej pory potrafią zaskakiwać swoją funkcjonalnością.
5. Tapeta – Spróbuj wygospodarować niewielką przestrzeń na zdobną tapetę. Czasem jedna, niewielka ściana potrafi całkowicie zmienić atmosferę całego wnętrza. Bogactwo wzorów, kolorów oraz motywów jest ogromne! Przebieraj w wybranych przez siebie stylach i wybierz coś co przyciągnie wzrok prawdziwych estetów. Bardzo modne motywy zwierzęce czy roślinne od kilku lat królują na liście TOP TRENDÓW miłośników dobrego smaku.

Autor: Zofia Kaczorowska, Zespół Almaker sp. z o.o.

Po czym poznać profesjonalnego
wykonawcę remontowego?

Znalezienie dobrej ekipy remontowej w obecnych realiach graniczy z cudem – powiedział jeden z moich znajomych podczas wieczornego spotkania towarzyskiego. I faktycznie, siedząc w tej branży jestem w stanie się z tym zgodzić…

Czytaj dalej

Dlaczego Kryzys jest szansą na rynku nieruchomości?

Postanowiliśmy zająć stanowisko w tej sprawie jako firma budowlana, będącą częścią jednego z najprężniej rozwijających się w kraju sektorów rynku jaką niewątpliwie są nieruchomości –  zarówno te o charakterze mieszkalnym jak i komercyjnym. Dlaczego nie warto bać się kryzysu?

CZYTAJ DALEJ

10 sposobów na piękniejsze wnętrze Twojego domu od dziś!

Pewne trendy są ponadczasowe i wracają z wielokrotną siłą z roku na rok. Jak wpłynąć na pozytywną przestrzeń wokół nas bez radykalnych zmian budowlanych? Wystarczy kilka prostych sposobów, oto te wybrane przez nas…

Czytaj dalej